Son Haberler
Anasayfa » Haberler » AKP’nin Yeni Hedefi Sendikalar
AKP’nin Yeni Hedefi Sendikalar

AKP’nin Yeni Hedefi Sendikalar

Yıllardır sürdürdüğü baskıcı ve otoriter uygulamaları ile tüm emek ve demokrasi güçlerini hedef haline getiren AKP, seçim öncesi çıkarılan iç güvenlik paketini sendikalar üzerinden uygulamaya başlamıştır. Bugün Eğitim Sen Genel Merkezi polis tarafından yasa dışı olarak aranmak istenmiş, izin verilmemesi üzerine iç güvenlik yasası dayanak gösterilerek arama yapılmaya başlanmıştır.

7 Haziran seçimleri sonrasında tek parti iktidarını kaybetmesine rağmen, en temel hukuk ilkelerini ayaklar altına alarak Eğitim Sen gibi mücadeleci bir sendika merkezini ve demokratik kitle örgütlerini, muhalif yayın organlarının hedef haline getirilmesi dikkat çekicidir.

Bugün yaşanan baskınlar ve gözaltılar, Türkiye`de faşizmin kurumsallaşması anlamına gelen “iç güvenlik paketi” üzerinden, emek ve demokrasi güçlerinin baskı altına alınmak ve sindirilmek istendiğini göstermektedir. Benzer girişimler geçmişte de yaşanmış, aradan geçen sürede AKP kaynaklı olarak yapılan bütün baskınların hepsinin içi boş çıkmıştır. Bugün sendikamızın hedef haline getirilmesi bizlere yönelik açık bir gözdağıdır ve kabul edilmesi mümkün değildir.

basin-aciklamasi

Eğitim Sen`in mücadelesini polis baskınlarıyla engelleyeceğini sananlar, büyük bir yanılgı içindedir ve bu hukuk dışı tutum, tıpkı öncekiler gibi boşa çıkarılacaktır.

Yıllardır IŞİD çetelerine lojistik destek sağlayan, tırlar dolusu silah gönderenler, son olarak Suruç`ta 32 kişinin katledilmesini engellemeyenlerin, bugün Türkiye`yi koşar adım savaşa sokmak isteyenler yerine sendikaları, demokratik kitle örgütlerini ve muhalif basını hedef olarak belirlemiş olması, AKP`nin maskesini bir kez daha düşürmüştür.

Sendikamıza yönelik son baskılar ve arama AKP`nin savaş politikalarından ayrı değerlendirilemez. Eğitim Sen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da savaşa karşı barış politikalarını savunmaya devam edecektir.

Eğitim Sen Genel Merkezi

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.