Son Haberler
Anasayfa » Haberler » İdareciliği Sonlandırılanların İzleyeceği Yol
İdareciliği Sonlandırılanların İzleyeceği Yol

İdareciliği Sonlandırılanların İzleyeceği Yol

Bilindiği gibi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu eğitim kurumu yöneticilerinin görevlendirilmelerine ilişkin Yönetmeliğin bazı hükümlerinin yürütmesini durdurmuştu.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü illere bir yazı göndermiş ve bu süreçte yapılması gerekenleri açıklamıştı.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün yazısında;

1- Takvime göre 12 Haziran 2015 tarihi itibarıyla tamamlanacak olan müdürlük görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme süreci, 17 Haziran 2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu süreçte, değerlendirme süresinin son günü (12 Haziran 2015) itibarıyla değerlendireceği okul müdürü ile en az altı ay süreyle çalışmamış durumda olan ilçe millî eğitim müdürü, eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu şube müdürlerinin değerlendirme dışı tutulması sağlanacaktır. Bu amaçla “Değerlendirme Yapacak Kişileri Değiştirme” ekranında silme yetkisi verilecektir.

Bu durumda eksik kalacak değerlendirmeler, Yönetmelikte belirlendiği gibi mevcut değerlendiricilerin değerlendirmelerinin yüzlük sisteme uyarlanması yoluyla yapılmış olacaktır.

2- Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri, Yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda yapılacak değişikliğin yürürlüğe konulmasından sonra yapılacak; dolayısıyla o zamana kadar bu kapsamda herhangi bir görevlendirme yapılmayacaktır.

denmektedir.

MEB her ne kadar yeni görevlendirmelerin yargı kararlarına göre yapılması için açıklama yapmış olsa da, geriye dönük yapılan işlemlerin iptalinden söz etmeyerek niyetini ortaya koymuştur.

Daha önce görevi sonlandırılan müdür ve müdür yardımcıları yargı kararları doğrultusunda yeniden değerlendirme yapılmasını ve göreve iadesini talep edebilecektir.

Talep dilekçesine olumsuz yanıt verilmesi veya 60 gün içerisinde olumlu/olumsuz yanıt verilmemesi durumunda dava açma imkanı doğacaktır.

Durumu özetleyen ve talebi belirten bir dilekçe verilmesi yeterlidir.

Müdürlük görevi sonlandırılan üyelerimizin kullanabileceği dilekçe örneği için tıklayınız.

Müdür yardımcılığı görevi sonlandırılan üyelerimizin kullanabileceği dilekçe örneği için tıklayınız.

 

 

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.