Son Haberler
Anasayfa » Haberler » MEB Hukukun Çevresinden Dolaşmamalıdır
MEB Hukukun Çevresinden Dolaşmamalıdır

MEB Hukukun Çevresinden Dolaşmamalıdır

Bilindiği gibi Bakanlık okul müdürlerini adaletsiz bir şekilde değerlendirmeye tabi tutmuş ve düşük puan vererek bir çok okul müdürünü görevden almıştı. Bu hukuksuzluğa karşı yargı yoluna giden üyelerimiz davaları kazanmışlardı.

MEB yargı kararlarını uygulamak yerine bu kararların çevresinden dolanmayı tercih etmiş, müdürleri yeniden değerlendirmeye tabi tutmuştu.

1. kez değerlendirilip düşük puan verilerek görevden alınan üyelerimizle ilgili davalar açmıştık. Yargı, açılan davalarda “bu değerlendirmeler objektif değildir, iptal edilmelidir” kararı vermişti.

İlgili karar sonrası okul müdürleri görevine dönmesi gerekirken aynı kıstaslarla yeniden değerlendirmeye tabi tutuldu. Yargı yeniden “bu değerlendirmeler objektif değildir, iptal edilmelidir” kararı verdi.

Aynı yöndeki tescilli ikinci yargı kararını da uygulamayan MEB, yine aynı kıstaslarla üyelerimizi değerlendirmeye tabi tutmuştur. Son değerlendirmeye de aynı gerekçelerle açtığımız davalar devam etmektedir. Bu davalarda da sonuç değişmeyecektir.

Bu durum, MEB’in hukuk tanımadığını göstermektedir.

Yargı bile verdiği kararlarda bu hukuk dışı tavrı eleştirmekte, bu durumun “etik” olmadığını belirtmektedir. Mahkemeler, “… yargı kararları yerine getirilmiş gibi yapılmaktadır” demektedir.

Hukuk bugün olduğu gibi yarın da herkese lazım olmaya devam edecektir.

Bugünün şartlarında hukuku tanımayanlar yarın ihtiyaç duyduklarında aynı hukukun nasıl davranmasını bekleyeceklerdir merak ediyoruz.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.