Son Haberler
Anasayfa » Haberler » MEB’in Pusulası Şaşmıştır
MEB’in Pusulası Şaşmıştır

MEB’in Pusulası Şaşmıştır

Milli Eğitim Bakanı rotasyonu uygulamayacaklarını açıkladı. Akşamdan sabaha karar değiştiren bakanlık eğer görüşlerimize en başında kulaklarını tıkamasaydı bu sıkıntılar hiç yaşanmayacaktı.

MEB daha önce de 4+4+4 konusunda bildiğini okumuş ve etkileri bugün de devam eden yanlış bir yola girmişti. Defalarca geri adım atarak “kervan yolda düzülür” mantığıyla hareket ettiğini göstermişti.

Öğretmenlere, öğretmenliğe ilk adım attığı andan itibaren ‘plan eğitim için olmazsa olmaz bir şeydir’ diyenlerin, en kötü planın bile plansızlıktan iyi olduğunu anlatanların bugün pusulası iyice şaşmış haldeki MEB’i görmesi gerekmektedir.

MEB el yordamıyla yolunu bulmaya çalışmakta, düşe kalka, deneme-yanılma yöntemiyle ilerlemektedir. Eğitimde yanılma payı olmadığını herkes iyi bilmelidir. Eğitimde yanılma, bir neslin heba edilmesi anlamına gelmektedir.

Dün iktidar ağzıyla rotasyonu savunanların, bakanın açıklamasından sonra rotasyonu biz iptal ettirdik diyeceklerini, bu kararı ayakta alkışlayacaklarını biliyoruz. Her olumsuzluğun altından adı çıkanlar, mevki  hevesiyle iktidara koltuk değneği olmaktan çekinmeyenler eğitimin üzerine kara bir bulut gibi çökmüştür.

MEB ve yandaşları elini geleceğimizden çekmeli, öğretmeni mesleğinden soğutacak her türlü uygulamadan uzak durmalıdır. Rotasyon tehditiyle yer değişikliğine zorlanan öğretmenlerin mağduriyetinin ne şekilde giderileceği bir an önce kamuoyuna açıklanmalıdır.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.