Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Tatil Kararının Gecikmesi Herkesi Mağdur Etti
Tatil Kararının Gecikmesi Herkesi Mağdur Etti

Tatil Kararının Gecikmesi Herkesi Mağdur Etti

İlimizde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı bugün de okullar tatil edildi. Valiliğin açıklaması “Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün (30.12.2016) okullar tatil edilmiştir. Kamu oyuna saygıyla duyurulur.” şeklindeydi.

Mevcut hava şartlarında okulların tatil edilmesi, öğrenci, öğretmen ve velilerin mağdur olmaması, okul yolunda çeşitli kazaların yaşanmasının önüne geçilmesi bakımından yerinde bir karardır.

Fakat bu kararın çok geç açıklanması bugün maalesef bir çok öğrenci, öğretmen ve veliyi mağdur etmiştir.

Hava durumunun bir hafta öncesinden bile büyük bir doğrulukla bilinmesine karşın yetkililerin tatil kararını açıklamak için bu kadar gecikmiş olmasının anlaşılması mümkün değildir.

Tatil kararının geç açıklanması sonucu kurum yöneticileri bundan geç haberdar olmuş, bu durum kurum çalışanlarının ve öğrenci velilerinin de tatilden habersiz okul yoluna düşmesine neden olmuştur.

Sabahın altısında yola düşen öğrenciler bin bir zorlukla okullarına varmış fakat tatil haberini öğrenerek yine aynı şartlarla evlerine dönmek zorunda kalmışlardır.

Bir çok veli bu haberi duyduktan sonra öğrencisini almak için okula geri dönmüş, iletişimin olmadığı durumlarda öğrencisiyle buluşması mümkün olmamıştır.

Toplu taşıma kullanan öğrenciler okullarına gitmek için gereksiz yere yol parası ödemiştir.

Öğrencilerimizi olumsuzluklardan korumak adına alınan tüm önlemleri destekliyor ve karar alıcılara bu kararlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fakat önlemlerin amacına ulaşması için bu tarz kararların zamanında açıklanmasının da yerinde olacağını düşünüyoruz.